Sisleme Nedir, Nasıl Uygulanır?

Sisleme yüksek basınçla uygun çaptaki noozle ile en küçük zerrede (mikron) sıvının dışarıya gönderilmesidir. Bu sistemle kapalı alanlarda yapılan ilaçlamanın etkisi çok fazladır. İlaç çok küçük parçalara ayrıldığı için ulaşamayacağı hiçbir yer yoktur. Ayrıca çok küçük parçalara ayrılan ilacın sarfiyatı da azalacağı için maliyette düşecek ve etkili bir uygulama yapılacaktır.

Sisleme Uygulamaları

Zararlıların bulunduğu bölgelerde yapılan farklı çalışmalardan sonra ulaşılamayan yerlerdeki ve ortamdaki hareketli zararlılar için doğru ekip ve ekipmanlarla profesyonel firma tarafından hazırlanmış doğru reçete ile yapılacak uygulamalar ile Fogging Uygulaması kesinlikle faydalı bir uygulamadır.

Fogging Uygulamaları esnasında dikkat edilmesi gereken maddeler şöyledir;

Kullanılan ULV cihazlarının Kapasitesi ve özellikleri,

Uygulamada kullanılan ürünün özellikleri,

Uygulamada hazırlanan reçete,

Uygulama öncesi hazırlıklar,

Uygulama sonrası bekleme ve havalandırma süreçleri.

Uygulama Çeşitleri:

Lokal Uygulamalar;

Sisleme uygulamasında kullanılması gereken en uygun makine ULV makinasıdır. ULV (Ultra Low Volume) son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisidir. Bu sayede solisyon olarak kullanılan ilaç 0-49 mikron arasında atıldığı için havada askıda kalma süresi uzayacak, etki süresi artarak uçan ve yürüyen zararlıları hızla yok edecektir.

Bu kadar küçük zerreciklere ayrılmış olan ilacı açık alanlarda hedefe ulaştırmaya çalışırken rüzgar faktörünü kesinlikle atlamamamız gerekiyor. Açık alanlarda ULV uygulaması yaparken rüzgarın durgun olduğu sabah ya da akşam saatlerinde ilaçlama yapmamız gerekiyor. Bu saatler aynı zamanda uçan canlıların havada yoğun olduğu saatlerdir.

Küçük Alan Uygulamaları;

Mücadele edilen zararlıya göre uygulama formülü değişken olduğu için önce zararlımızı tanıyor olmamız gerekiyor. Daha sonra zararlımıza göre bir mücadele planı yaparak uygulamayı ona göre belirlememiz gerekiyor.

Fogging uygulamasında alanın kapalı ya da açık olması, hedef canlılara ulaşabilme açısından çok önemlidir. Her ilacın formülasyonu farklı olduğu için atılacak ilacın miktarını çok iyi hesaplamamız gerekiyor, aksi takdirde fazla ilaç kullanarak maliyeti artırarak uygulamadan sonuç alamayacağımız gibi zararlıların bağışıklık sistemini de arttırmış oluruz ki buda ileriki zamanlarda mücadeleyi oldukça zorlaştıracaktır.

Büyük Alan Uygulamaları;

Dolayısıyla konusunda uzman, sadece hizmet odaklı değil, sonuç odaklı hizmet alabileceğiniz profesyonel ekip ve ekipmanlara sahip firmalarla çalışmanız lehinize olacaktır.

İnsektisit uygulamaları halk sağlığını ilgilendiren alanlarında yapıldığı için kullanılan ilaçların içindeki kimyasallar hem insan için hem de uygulama yapılan alanlardaki ürünler için ciddi riskler oluşturmaktadır. Bu yüzden biz Efece Makine Kimya olarak zararlılarla mücadelede mümkün olduğu kadar doğal ürünler kullanılmasını öneriyoruz.

Bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak için bize ulaşın!

English Turkish